Bonding ve Kompozit Dolgular

Bonding ve Kompozit Dolgular

Diş estetiği, diş ve diş eti yapısında meydana gelen sorunların giderilerek normale döndürülmesi için gerçekleştirilen işlemlerdir. Dişler ve diş etlerimiz yüz estetiğinin en önemli tamamlayıcı unsurudur.

Bonding ve Kompozit Dolgular

Bonding

Estetik olarak dişlerinin şekil veya formundan memnun olmayan kişilerde lamina venerlerin alternatif tedavi yöntemidir. Laminalarda metaryal porselen iken, Bonding tedavisinde kompozitlerle yapılmaktadır. Bonding ile dişlerde oluşan şekil bozuklukları, dişler arasındaki boşluklar (diastema) ön yüzlerde oluşan çürükler estetik olarak tedavi edilmektedir. İşlem süresi olarak yine tek seansta yapılmaktadır. Estetik kaygısı olan bireylerde laminaların alternatif tedavisi olarak düşünülebilir. Ömrü porselenlere göre daha kısadır.

Kompozit Dolgular

Diş rengi, estetik dolgulardır. Kompozit, akrilik rezin ve saf cam parçacıklarının karışımıdır. Çok büyük olmayan ve dişetinin altına inmeyen çürüklerde uygulanabilir. Tek seansta biter. Hamur kıvamında dişe yerleştirilip ışıkla sertleşir ve bu sırada oluşan mikrostresler ince kalmış mine duvarlarında çatlaklara neden olabilir. Bu nedenle madde kaybı fazla olan dişlerde önerilmemektedir. Ortalama ömrü 5 yıldır.

Sizden Gelen Yorumlar

5/5
Özlem Hasgül
Özlem Hasgül
Read More
Sevgili Özgür’le yollarımız 2006 yılında, yanlış bir tedaviden dişimi kurtardığı gün kesişti. O günden beri ağız sağlığımı güvenle kendisine emanet ettim. Bence bir hekimin en büyük başarısı hastasının güvenini kazanmasıdır. Yıllara yayılan gelişimi, tecrübesi ve işine olan saygısı Özgür doktorumdan vazgeçmeme nedenimdir.
buse celik
buse celik@buseçelik
Read More
Yıllardır beni hep güler yüzle karşılayan diş hekimim ve harika ekibine teşekkürler 🙂 Bir operasyona başlamadan önce tüm bilgelerin verilmesi ve aşamaların anlatılması tüm korkularımı ve endişelerimin gitmesini sağlıyor. Sadece dişlerimizle ilgili değil tüm konularla ilgili bilgiler edinebildiğim Özgür Bey'e teşekkür ediyorum.
Hakan Şimşek
Hakan Şimşek
Read More
Özgür Bey benim gibi bir dişçi korkağını bile rahat şekilde tedavi olacak, tedavisini takip edecek hale getirebilen oldukça cana yakın ve hasta psikolojisini iyi anlayan bir hekim. Kendisinin yanısıra ekibi de oldukça güler yüzlü ve sevgi dolu. İnsanın diş rahatsızlığı olmasa bile sohbet etmeye gidesi geliyor 🙂 Herkese tavsiye ederim.
Haldun Aydincan
Haldun Aydincan
Read More
Mesleğine gönülden bağlı, hastayı yapacakları ile ilgili olarak öncesinde çok net ifadelerle bilgilendiren, tedavi sırasında hastanın rahatlığını ön planda tutan, hasta diyaloğu üst düzeyde, mükemmeliyetçi, son derece titiz, insan gibi insan bir hekim. Hastası olmaktan son derece memnunum.
OZGE GORKEY
OZGE GORKEY
Read More
Diş doktoru korkumu sayesinde yendim..eli çok hafif, gerçekten çok tecrübeli, bilgili, cana yakın..artık ailemizin doktoru oldu..iyi ki var, iyi ki tanıdım...
Previous
Next
Şimdi Arayın