Diğer Tedavi Hizmetleri

Diğer Tedavi Hizmetleri

Diş Çekimi / 20 Yaş Diş Çekimi

Çene cerrahisinin en basit işlemi diş çekimidir. Bazı kişilerde yer darliğina bağlı olarak yirmi yaş dişleri veya köpek disleri kemiğin içerisinde kalarak sürme islemini tamamlayamaz. Bu gibi hallerde, dişin etrafindaki kese kemik içerisinde kalır, zamanla patolojik bir hal alir ve enfeksiyonlara sebep olabilir. Bu gibi problem çıkarma potansiyeli olan dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

Kanal Tedavisi

Diş pulpası ve periapikal doku hastalıklarıyla ilgilenen ve bunlarının tedavisini yapan, dişhekimliğinin uzmanlık alanlarından biridir.

Pulpa dokusu çürük, tekrarlayan dental işlemler, dişlerdeki çatlaklar, dişi yaralayan travma nedeniyle enfekte olabilir ve tedavi edilmediğinde enfeksiyon kök kanal sistemine, oradan da kök ucuna ulaşarak apse oluşumuna neden olur.

Dişte zonklar tarzda ağrı, sıcak veya soğukta uzun süren ağrı, dişte uzama hissi, dişi çevreleyen dokularda şişlik, dişe yakın lenf nodüllerinde şişlik gibi şikayetler kök kanal tedavisini gerektirebilir.

Kök kanal tedavisi beceri ve zaman gerektiren bir tedavidir. Kanal tedavisinin başarılı olması için, mevcut bütün kanalların kökün tam ucuna kadar steril koşullarda doldurulması gerekir. Kök kanalının enfeksiyon durumuna göre bir, iki ya da daha fazla seans sürebilir. Seanslar arası kök kanalına ilaç konulur ve diş geçici dolgu ile kapatılır. Dişte ağrı veya kanalda herhangi bir akıntı olmaması durumunda kanal dolgusu tamamlanır.

Kanal tedavisi tamamlandıktan sonra, dişteki madde kaybının miktarına göre, diş kompozit dolgu, porselen dolgu veya porselen kaplama ile restore edilir.

Sizden Gelen Yorumlar

5/5
Özlem Hasgül
Özlem Hasgül
Read More
Sevgili Özgür’le yollarımız 2006 yılında, yanlış bir tedaviden dişimi kurtardığı gün kesişti. O günden beri ağız sağlığımı güvenle kendisine emanet ettim. Bence bir hekimin en büyük başarısı hastasının güvenini kazanmasıdır. Yıllara yayılan gelişimi, tecrübesi ve işine olan saygısı Özgür doktorumdan vazgeçmeme nedenimdir.
buse celik
buse celik@buseçelik
Read More
Yıllardır beni hep güler yüzle karşılayan diş hekimim ve harika ekibine teşekkürler 🙂 Bir operasyona başlamadan önce tüm bilgelerin verilmesi ve aşamaların anlatılması tüm korkularımı ve endişelerimin gitmesini sağlıyor. Sadece dişlerimizle ilgili değil tüm konularla ilgili bilgiler edinebildiğim Özgür Bey'e teşekkür ediyorum.
Hakan Şimşek
Hakan Şimşek
Read More
Özgür Bey benim gibi bir dişçi korkağını bile rahat şekilde tedavi olacak, tedavisini takip edecek hale getirebilen oldukça cana yakın ve hasta psikolojisini iyi anlayan bir hekim. Kendisinin yanısıra ekibi de oldukça güler yüzlü ve sevgi dolu. İnsanın diş rahatsızlığı olmasa bile sohbet etmeye gidesi geliyor 🙂 Herkese tavsiye ederim.
Haldun Aydincan
Haldun Aydincan
Read More
Mesleğine gönülden bağlı, hastayı yapacakları ile ilgili olarak öncesinde çok net ifadelerle bilgilendiren, tedavi sırasında hastanın rahatlığını ön planda tutan, hasta diyaloğu üst düzeyde, mükemmeliyetçi, son derece titiz, insan gibi insan bir hekim. Hastası olmaktan son derece memnunum.
OZGE GORKEY
OZGE GORKEY
Read More
Diş doktoru korkumu sayesinde yendim..eli çok hafif, gerçekten çok tecrübeli, bilgili, cana yakın..artık ailemizin doktoru oldu..iyi ki var, iyi ki tanıdım...
Previous
Next
Şimdi Arayın