Laminate (Yaprak Porselen)

Laminate (Yaprak Porselen)

Diş estetiği, diş ve diş eti yapısında meydana gelen sorunların giderilerek normale döndürülmesi için gerçekleştirilen işlemlerdir. Dişler ve diş etlerimiz yüz estetiğinin en önemli tamamlayıcı unsurudur.

Laminate Veneer Nedir?

Laminate veneer dişlerin ön yüzeyine minimal aşındırma yapılarak veya bazen hiç aşındırma yapılmadan uygulanan ince yaprak porselenlerdir. Bu ince yaprak porselenler sayesinde dişlerdeki renk, şekil ve anomalilere bağlı düzensizlikler estetik olarak giderilmektedir. Laminate veneer ile elde edilen beyazlık kalıcıdır; sigara, çay ve kahve gibi doğal dişlerde renklenmeye sebep olan etkenler Lamina venerler üzerinde renklenme etkisi yoktur.

Bu ince yaprak porselenlerin kalınlığı 0.2 mm ile 0.7 mm arasında kişiye göre değişmektedir. Diş hekimliğinde kullanılan diğer kaplama yöntemlerine göre en ince ve en doğal görünümü olan uygulamalardır.

Kimlere Porselen Laminate Yapılmalıdır / Yapılabilir?

  • Dişler arası aralıkların (diestema) kapatılmasında,
  • Şekil bozukluğu olan dişlerde,
  • Minör çapraşıklıkların düzeltilmesinde (ortodontik tedaviye alternatif olarak)
  • Kesici kenar kırıklarında.

Sizden Gelen Yorumlar

5/5
Özlem Hasgül
Özlem Hasgül
Read More
Sevgili Özgür’le yollarımız 2006 yılında, yanlış bir tedaviden dişimi kurtardığı gün kesişti. O günden beri ağız sağlığımı güvenle kendisine emanet ettim. Bence bir hekimin en büyük başarısı hastasının güvenini kazanmasıdır. Yıllara yayılan gelişimi, tecrübesi ve işine olan saygısı Özgür doktorumdan vazgeçmeme nedenimdir.
buse celik
buse celik@buseçelik
Read More
Yıllardır beni hep güler yüzle karşılayan diş hekimim ve harika ekibine teşekkürler 🙂 Bir operasyona başlamadan önce tüm bilgelerin verilmesi ve aşamaların anlatılması tüm korkularımı ve endişelerimin gitmesini sağlıyor. Sadece dişlerimizle ilgili değil tüm konularla ilgili bilgiler edinebildiğim Özgür Bey'e teşekkür ediyorum.
Hakan Şimşek
Hakan Şimşek
Read More
Özgür Bey benim gibi bir dişçi korkağını bile rahat şekilde tedavi olacak, tedavisini takip edecek hale getirebilen oldukça cana yakın ve hasta psikolojisini iyi anlayan bir hekim. Kendisinin yanısıra ekibi de oldukça güler yüzlü ve sevgi dolu. İnsanın diş rahatsızlığı olmasa bile sohbet etmeye gidesi geliyor 🙂 Herkese tavsiye ederim.
Haldun Aydincan
Haldun Aydincan
Read More
Mesleğine gönülden bağlı, hastayı yapacakları ile ilgili olarak öncesinde çok net ifadelerle bilgilendiren, tedavi sırasında hastanın rahatlığını ön planda tutan, hasta diyaloğu üst düzeyde, mükemmeliyetçi, son derece titiz, insan gibi insan bir hekim. Hastası olmaktan son derece memnunum.
OZGE GORKEY
OZGE GORKEY
Read More
Diş doktoru korkumu sayesinde yendim..eli çok hafif, gerçekten çok tecrübeli, bilgili, cana yakın..artık ailemizin doktoru oldu..iyi ki var, iyi ki tanıdım...
Previous
Next
Şimdi Arayın