Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş estetiği, diş ve diş eti yapısında meydana gelen sorunların giderilerek normale döndürülmesi için gerçekleştirilen işlemlerdir. Dişler ve diş etlerimiz yüz estetiğinin en önemli tamamlayıcı unsurudur.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, özel solüsyonlarla ve özel tekniklerle dişin içinde olan lekelenmeleri giderme yöntemidir. Yani diş temizleme ile diş beyazlatma tamamen farklı tedavilerdir.
Diş temizleme, dişin üzerinde varolan lekeleri çıkartmak için yapılır.
Diş beyazlatma, seneler boyunca veya genetik olarak dişi sarı olan bireylerde dişin içindeki sarartan malzemeleri çıkartma işlemidir.

Ofis tipi diş beyazlatma dişlerin üzerine uygulanan özel bir solüsyonla diş etleri korunarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama yaklaşık 45 dakika ile 1 saat kadar sürer . Bazı kişilerde birden fazla seans yapmak gerekebilir. Ofis tipi diş beyazlatma işleminin sonunda kişinin dişleri birkaç ton daha beyaz hale gelmektedir.

Diş beyazlatma için dışarıdan kesinlikle bilmediğiniz ürünler kullanılmamalıdır. Çünkü diş minesi çok özel bir doku çok sert bir doku olmasına rağmen aşınabilir. Mine dişlerin yüzeyini örten tabaka bunun altında daha zayıf olan dentin tabakası vardır. Dentin tabakasına inildiği zaman artık hassasiyetler ve problemler başlar. Bu yüzden diş minesini iyi korumak lazım, kesinlikle dişimize hekimimizin önerdiği diş beyazlatma yöntemi için kullanılması gereken malzemeler haricindeki herhangi bir ürünü kullanmamanız sağlığınız için çok önemli bir konudur.

Dişlerde Renklenme Neden Oluşur?

En yaygın nedenleri; renkli maddelerin (çay, kahve ve sigara gibi) fazlaca tüketimi, yaşa bağlı renklenmeler, travma nedeniyle dişin canlılığını kaybetmesi (bazen eski kanal tedavileri sonrasında da dişlerde renk değişimi olur), eski amalgam dolgular ve dişlerin gelişimi aşamasında kullanılan tetrasiklin ve flor gibi kimyasallardır.

Dişlerin beyazlatılması işlemi, halk arasındaki yaygın, yanlış bilginin aksine, dişlerin üzerindeki lekelerin temizlenmesi değil, kimyasal bir ajan uygulayarak dişlerin ana renginin açılması demektir.

Profesyonel olarak diş hekimlerince yapıldığı ve bilinçsiz uygulanmadığı takdirde güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Sizden Gelen Yorumlar

5/5
Özlem Hasgül
Özlem Hasgül
Read More
Sevgili Özgür’le yollarımız 2006 yılında, yanlış bir tedaviden dişimi kurtardığı gün kesişti. O günden beri ağız sağlığımı güvenle kendisine emanet ettim. Bence bir hekimin en büyük başarısı hastasının güvenini kazanmasıdır. Yıllara yayılan gelişimi, tecrübesi ve işine olan saygısı Özgür doktorumdan vazgeçmeme nedenimdir.
buse celik
buse celik@buseçelik
Read More
Yıllardır beni hep güler yüzle karşılayan diş hekimim ve harika ekibine teşekkürler 🙂 Bir operasyona başlamadan önce tüm bilgelerin verilmesi ve aşamaların anlatılması tüm korkularımı ve endişelerimin gitmesini sağlıyor. Sadece dişlerimizle ilgili değil tüm konularla ilgili bilgiler edinebildiğim Özgür Bey'e teşekkür ediyorum.
Hakan Şimşek
Hakan Şimşek
Read More
Özgür Bey benim gibi bir dişçi korkağını bile rahat şekilde tedavi olacak, tedavisini takip edecek hale getirebilen oldukça cana yakın ve hasta psikolojisini iyi anlayan bir hekim. Kendisinin yanısıra ekibi de oldukça güler yüzlü ve sevgi dolu. İnsanın diş rahatsızlığı olmasa bile sohbet etmeye gidesi geliyor 🙂 Herkese tavsiye ederim.
Haldun Aydincan
Haldun Aydincan
Read More
Mesleğine gönülden bağlı, hastayı yapacakları ile ilgili olarak öncesinde çok net ifadelerle bilgilendiren, tedavi sırasında hastanın rahatlığını ön planda tutan, hasta diyaloğu üst düzeyde, mükemmeliyetçi, son derece titiz, insan gibi insan bir hekim. Hastası olmaktan son derece memnunum.
OZGE GORKEY
OZGE GORKEY
Read More
Diş doktoru korkumu sayesinde yendim..eli çok hafif, gerçekten çok tecrübeli, bilgili, cana yakın..artık ailemizin doktoru oldu..iyi ki var, iyi ki tanıdım...
Previous
Next
Şimdi Arayın